Унікальний ефір евкаліпта: як правильно його використовувати?
Австралійські аборигени розкрили чарівні властивості евкаліпту. Вони знали, що маслом можна лікувати рани, вбивати інфекцію, відлякувати комах і навіть застосовувати ефір під час приготування їжі. Лише у 19-му столітті найвище дерево у світі було завезене до країн Європи. Тут листяна вічнозелена рослина отримала нову назву – дерево життя. За що його так називають? І як правильно використовувати дари евкаліпта – ефірну олію?
Як відрізнити олію евкаліпту? Його властивості
Характерний колір для ефіру, як і для більшості інших – жовтий. Залежно від виду рослини може бути червоним або коричневим. Тому розпізнати олію за кольором – не найкраща ідея. Відрізняє його консистенція: засіб нев'язкий. Але найяскравішою характеристикою є запах: камфорні тони переважають у поєднанні запахів. Аромат олії різкий, відомий і стійкий. Добре поєднується з ефіром майорану, неролі, розмарину, апельсина, герані, лимона та кмину.
Евкаліптова олія є в кожній аптечці. Чому? Цей засіб на всі випадки життя. Список позитивних властивостей нескінченний. А ось найкорисніші з них:
- евкаліпт стимулює імунну систему;
- знижує рівень цукру на крові;
- прибирає сліди втоми та покращує здатність концентруватися;
- виводить мокротиння з бронхів та легень;
- сприяє швидкому загоєнню опіків, порізів та ран;
- вважається противірусним та бактерицидним засобом;
- знімає запалення сечостатевої системи;
- стимулює процес регенерації шкіри, тому рекомендується використовувати не тільки при опіках, а й при обмороженні;
- зупиняє випадання волосся, надає їм блиску та об'єму, усуває лупу;
- допомагає при оперізувальному лишаї та герпесі;
- ефір сприяє озонуванню кисню.
Універсальний засіб, укладений у маленький флакон, допоможе вам повернути здоров'я, красу і навіть гарний настрій. Використовуючи натуральну олію, ви гідно оціните всі переваги евкаліптового ефіру.
Олія евкаліпту в ароматерапії
Розслабтеся з користю для здоров'я – перед важливою подією або після важкого дня влаштуйте сеанс ароматерапії. Особливий запах евкаліпта у поєднанні з цілющими властивостями творить дива. Для аромалампи підійде чиста олія або суміш ефірів. Налийте пару крапель в аромакурильницю і... насолоджуйтесь. Що ви отримуєте, вдихаючи евкаліптовий ефір? Олія має наступний вплив:
- усуває депресію та піднімає настрій;
- допомагає швидко прокинутися та відчути себе бадьоро;
- позбавляє частих перепадів настрою;
- сприятливо впливає на меланхоліків та повільних людей, а також любителів побурчати;
- знімає напругу у м'язах;
- позбавляє головного болю і насичує кров киснем;
- за її допомогою можна продезінфікувати приміщення, де знаходиться заражений.
Якщо під рукою немає аромалампи, а ви були б не проти розслабитися під час сеансу ароматерапії, використовуйте звичайні кімнатні батареї. Щоправда, цей спосіб підходить для холодної пори року. Наповніть чашку теплою водою і капніть пару крапель ефіру, поставивши рідину на гарячу батарею. Кілька хвилин і аромат пошириться по кімнаті.